VĒSTURISKIE LOGI

GROPLOGS EV47/EV47

Groplogs EV47/EV47 iekšējā vērtne veras uz iekšu, ārējā uz āru. Abas vērtnes ir 47mm biezas, abas ar vienkārtas stiklojumu (parasti 4mm, iespējams līdz 8mm biezs stikls), kas noblīvēts ar silikonu. Iekšējai vērtnei ir gumijas blīvējuma kontūrs, kas uzlabo loga siltuma un skaņas izolāciju. Ārējā vērtnē blīvējumu nedrīkst iestrādāt, lai telpā starp vērtnēm neveidotos kondensāts un nesvīstu stikli. Iekšējai vērtnei lietojam standarta Roto NT furnitūru, ārējai ir speciālas eņģes un āķi, kas, līdzīgi skandināvu uz āru veramajiem logiem, ļauj vērtni nofiksēt atvērtu vēdināšanai. Parasti vēsturiskajiem logiem tiek lietoti dekoratīvi T-veida rokturi.

Loga siltumvadītspējas koeficients UW=2,2 W/m2K (aprēķināts saskaņā ar DIN EN ISO 10077-1), skaņas izolācija 28-30 dB.

Vēsturisko logu apraksts

Groplogs – tā ir, iespējams, vissenākā loga konstrukcija. Tas ir dubultlogs vai vienkārtas logs, kura vērtnes ievietotas masīvā profilā taisnās, vienkāršās gropēs. Groplogs radīts Skandināvijā. Arī mūsdienās šis logu veids tur ir populārs. Parasti groploga vērtnes ir veramas uz āru un profils nav iedziļināts ēkas fasādē, tāpēc vērtnes pakļautas nokrišņiem. Groplogs ir vienkārši veidots bez izteikti dekoratīviem elementiem. Ņemot vērā to, ka logs ir verams uz ārpusi, ēkas augšējos stāvos ir apgrūtināta tā kopšana.

ūdens bāzes lakas un krāsas

Somu firmas TEKNOS koka logu apdares sistēma piedāvā videi draudzīgas ūdens bāzes lakas un krāsas. Standartā pieejami 54 lakas toņi un sedzošās krāsas pēc RAL vai NCS katalogiem.

LOGA SILTUMVADĪTSPĒJAS KOEFICIENTS

Loga siltumvadītspējas koeficients Uw rāda siltuma zudumus caur loga laukuma kvadrātmetru pie temperatūru starpības 1°C. Jo tas mazāks, jo logs ir energoefektīvāks (siltumu taupošāks). Saskaņā ar standartu DIN EN ISO 10077-1 to aprēķina un arī pārbauda veramam logam ar izmēriem 1230*1480mm. Uw nosaka galvenokārt stikla paketes un koka rāmja un vērtnes siltumvadītspēja, kā arī stikla paketes distanceri un vērtnes blīvējumi. Izvēloties stikla paketi ar tā saucamo “silto” distanceri, loga Uw var samazināt par apmēram 0,1 W/m2*K. Tā kā parasti stikla paketei siltumvadītspēja ir ievērojami mazāka nekā koka rāmim un vērtnei, tad mazākam logam, un arī logam ar dalījumiem Uw būs lielāks. Tas nozīmē, ka siltuma zudumi caur loga kvadrātmetru pieaugs. Koka logiem Uw, atkarībā no profilu sistēmas, stikla paketes tipa, izmēriem un konfigurācijas ir no 0,7 līdz 1,8 W/m2*K.

Salīdzinājumam – vecajiem koka logiem ar saskrūvējamo vērtni, kādi vēl atrodami daudzās padomju laika daudzdzīvokļu mājās, teorētiskais Uw=2,5÷3 W/m2*K. Ņemot vērā vēl arī vājo loga blīvējumu un to laiku apšaubāmo montāžas kvalitāti, šo logu energoefektivitāte ir ļoti zema.

SKAŅAS IZOLĀCIJA

Cilvēka auss jūtīguma diapazons ir ārkārtīgi plašs, tādēļ akustiko skaņas stiprumu mēra logaritmiskās vienībās – decibelos (dB). Visklusāko skaņu, ko var saklausīt cilvēka auss (dzirdamības slieksni), pieņem par 0 dB. Dažādus skaļuma līmeņus var aptuveni raksturot šādi:

  • 20 dB – lapu čaukstoņa (100 reizes lielāka skaņas intensitāte par 0dB)
  • 30 dB – kluss čuksts (1000 reizes lielāka skaņas intensitāte par 0dB)
  • 40 dB – mierīga klase skolā (10000 reizes lielāka skaņas intensitāte par 0dB)
  • 50 dB – garāmbraucošs auto (100000 reizes lielāka skaņas intensitāte par 0dB)
  • 60 dB – cilvēka runa (1000000 reizes lielāka skaņas intensitāte par 0dB)
  • 80 dB – intensīva satiksme pilsētā
  • 100 dB – perforators
  • 120 dB – rokkoncerts
  • 140 dB – sāpju slieksnis (100000000000000 reizes lielāka skaņas intensitāte par 0dB)
  • 180 dB – kosmiskās raķetes starts

Tātad, ja loga skaņas izolācija ir 30 dB, kas nozīmē skaņas intensitātes vājinājumu 1000 reizes, aiz loga runājoša cilvēka balsi mēs dzirdam kā klusu čukstu. Skaļuma izmaiņu par 3 dB cilvēks uztver kā tikko jūtamu.

Silikona hermētiķis
Silikona hermētiķis noblīvē stiklapaketes pieslēgumu pa perimetru gan no iekšpuses, gan ārpuses. Iespējamās silikona krāsas – caurspīdīgs, balts, melns, brūns un pelēks dažādās gradācijās, kopā 16 dažādi toņi. Izmantojam firmas Remmers silikonu MultiSil.

 

BLĪVGUMIJAS

Blīvgumijas pa vērtnes perimetru nodrošina loga blīvēšanos aizvērtā stāvoklī, kā arī pasargā aizvēršanas mehānismu jeb furnitūru no ārējās vides ietekmes. Koka logiem parasti ir 2 vai 3 blīvējuma kontūri. Izmantojam firmas Deventer blīvgumijas.