Koka logi

LOGI AR STRUKTŪRSTIKLOJUMU

Struktūrstiklojuma logs izceļas ar to, ka ārējās plaknes pilnībā veidotas no rūdīta stikla.
Divkameru stikla pakete, kuras rūdītais ārējais stikls ir lielāks par abiem iekšējiem (stiklapakete ar “pārkari”) tiek ar divkomponentu līmi ielīmēta īpaši veidotā rāmja vai vērtnes profilā tādā veidā, ka šī krāsotā pārkare nosedz koka konstrukciju.

 • Loga būvdziļums (koka rāmis kopā ar uzlīmēto stiklu) ir 89mm, vērtnes un stikla kopējais biezums 104mm. Šāda uzbūve būtiski uzlabo loga skaņas izolāciju un siltumkoeficientu, kā arī palielina drošību pret ielaušanos.
 • Loga siltumvadītspējas koeficients UW=0,78 W/m2*K (aprēķināts saskaņā ar DIN EN ISO 10077-1 veramam logam ar izmēriem 1,23 x 1,48m).
 • Skaņas izolācija ar standarta 56mm stikla paketi ir 40 dB, kas nozīmē trokšņa līmeņa samazinājumu ap 10000 reizēm. IIzvēloties speciālas skaņu slāpējošas stikla paketes, iespējams sasniegt skaņas izolāciju līdz pat 51 dB.
 • Somu firmas TEKNOS koka logu apdares sistēma piedāvā videi draudzīgas ūdens bāzes lakas un krāsas. Standartā pieejami 54 lakas toņi un sedzošās krāsas pēc RAL vai NCS katalogiem.

Vācu firmas ROTO furnitūra ļauj logu atvērt, atgāzt vai nofiksēt mikro ventilācijas (ziemas vēdināšanas) stāvoklī.
Verami un verami- gāžami logi iespējami arī ar slīpu vai arkveida augšdaļu, neveramu logu formai nav gandrīz nekādu ierobežojumu. Taisnstūra logiem var izvēlēties slēpto furnitūru.

LOGA SILTUMVADĪTSPĒJAS KOEFICIENTS

Loga siltumvadītspējas koeficients Uw rāda siltuma zudumus caur loga laukuma kvadrātmetru pie temperatūru starpības 1°C. Jo tas mazāks, jo logs ir energoefektīvāks (siltumu taupošāks). Saskaņā ar standartu DIN EN ISO 10077-1 to aprēķina un arī pārbauda veramam logam ar izmēriem 1230*1480mm. Uw nosaka galvenokārt stikla paketes un koka rāmja un vērtnes siltumvadītspēja, kā arī stikla paketes distanceri un vērtnes blīvējumi. Izvēloties stikla paketi ar tā saucamo “silto” distanceri, loga Uw var samazināt par apmēram 0,1 W/m2*K. Tā kā parasti stikla paketei siltumvadītspēja ir ievērojami mazāka nekā koka rāmim un vērtnei, tad mazākam logam, un arī logam ar dalījumiem Uw būs lielāks. Tas nozīmē, ka siltuma zudumi caur loga kvadrātmetru pieaugs. Koka logiem Uw, atkarībā no profilu sistēmas, stikla paketes tipa, izmēriem un konfigurācijas ir no 0,7 līdz 1,8 W/m2*K.

Salīdzinājumam – vecajiem koka logiem ar saskrūvējamo vērtni, kādi vēl atrodami daudzās padomju laika daudzdzīvokļu mājās, teorētiskais Uw=2,5÷3 W/m2*K. Ņemot vērā vēl arī vājo loga blīvējumu un to laiku apšaubāmo montāžas kvalitāti, šo logu energoefektivitāte ir ļoti zema.

STIKLA PAKETE

Stikla pakete sastāv no 2 (vienkameras stikla pakete)vai 3 (divkameru stikla pakete) stikliem un atdalošajām līstēm jeb distanceriem. Visa konstrukcija salīmēta un hermetizēta ar butila hermētiķi. Distancerus parasti izgatavo no alumīnija vai alumīnija kopā ar plastmasas materiāliem (tā saucamie “siltie” distanceri).Telpa starp stikliem pildīta ar argona gāzi. Energoefektīvajām stikla paketēm uz stiklu virsmas ir speciāls (selektīvais) pārklājums, kas atstaro infrasarkano (siltuma) starojumu atpakaļ telpā, samazinot siltuma zudumus. Šo stikla paketes īpašību raksturo siltumcaurlaidības koeficients Ug (W/m2*K). Jo tas mazāks, jo mazāki siltuma zudumi caur stikla paketi. Vienkameras stikla paketei (ar 2 stikliem) Ug vērtība ir ap 1,1 W/m2*K, divkameru (ar 3 stikliem) tā ir no 0,8 līdz pat 0,5 W/m2*K atkarībā no stiklu tipa, selektīvā pārklājuma veida un stikla paketes biezuma. Salīdzinājumam- 4mm vienkārtas stiklojumam Ug =5,7 W/m2*K.

SKAŅAS IZOLĀCIJA

Cilvēka auss jūtīguma diapazons ir ārkārtīgi plašs, tādēļ akustiko skaņas stiprumu mēra logaritmiskās vienībās – decibelos (dB). Visklusāko skaņu, ko var saklausīt cilvēka auss (dzirdamības slieksni), pieņem par 0 dB. Dažādus skaļuma līmeņus var aptuveni raksturot šādi:

 • 20 dB – lapu čaukstoņa (100 reizes lielāka skaņas intensitāte par 0dB)
 • 30 dB – kluss čuksts (1000 reizes lielāka skaņas intensitāte par 0dB)
 • 40 dB – mierīga klase skolā (10000 reizes lielāka skaņas intensitāte par 0dB)
 • 50 dB – garāmbraucošs auto (100000 reizes lielāka skaņas intensitāte par 0dB)
 • 60 dB – cilvēka runa (1000000 reizes lielāka skaņas intensitāte par 0dB)
 • 80 dB – intensīva satiksme pilsētā
 • 100 dB – perforators
 • 120 dB – rokkoncerts
 • 140 dB – sāpju slieksnis (100000000000000 reizes lielāka skaņas intensitāte par 0dB)
 • 180 dB – kosmiskās raķetes starts

Tātad, ja loga skaņas izolācija ir 30 dB, kas nozīmē skaņas intensitātes vājinājumu 1000 reizes, aiz loga runājoša cilvēka balsi mēs dzirdam kā klusu čukstu. Skaļuma izmaiņu par 3 dB cilvēks uztver kā tikko jūtamu.

LOGU FURNITŪRA

Loga furnitūra ir sarežģīts, no daudzām detaļām veidots mehānisms, kas ļauj loga vai balkona durvju vērtni atvērt, atgāzt un nofiksēt mikro-ventilācijas (“ziemas vēdināšanas”) stāvoklī. Lietojam firmas Roto sistēmu “Roto NX”, kas ļauj veidot gan taisnstūra, gan arkveida un citu formu vērtnes.Jaunā verami atgāžamā furnitūras sistēma Roto NX balstās uz miljonukārt sevi pierādījušo klasisko Roto NT. Tādējādi ir droši: tas, kas bija labs, paliek labs arī nākotnē!

Roto NX likvidē atgāztu logu riskantos drošības trūkumus. Perspektīvie Roto TiltSafe logi ar aizsardzību pret ielaušanos atgāztā pozīcijā saskaņā ar RC 2 padara to iespējamu – ar īpaši vēdināšanai
atgāztā pozīcijā izstrādātiem drošības slēgiem pret ielaušanos. Roto TiltSafe logi pieejami divos variantos: kā klasisks, manuāli vadāms variants, kā arī elektriski vadāms.

Standarta taisnstūra vērtnes pieļaujamais platums ir 330÷1630mm, augstums 320÷2630mm, vērtnes maksimālais laukums 2,5m2, maksimālais svars 150kg. Iespējami dažādi nestandarta risinājumi. Taisnstūra vērtnēm var izvēlēties arī slēptās eņģes, smagām balkona durvīm (verami-gāžamām līdz 200kg, veramām līdz pat 300kg) lietojam paaugstinātas slodzes eņģes Roto Powerhinge.

ROKTURU UN EŅĢU UZLIKAS

Iespējamie rokturu un eņģu uzliku krāsu toņi:

Rokturu mehānisms:

CITU VEIDU ROKTURI

Bez standarta rokturiem pieejami arī citu veidu rokturi:

 • Rokturis ar pogu (lai pagrieztu rokturi, vienlaicīgi jānospiež poga) – bērnu drošībai;

 

 

 

 

 • Slēdzams rokturis – arī galvenokārt bērnu drošībai;

 

 

 

 

 • Divpusējs rokturis – parasti lieto balkona durvīm kopā ar cilindra atslēgas mehānismu.

 

 

 

 

 

 

  BALKONA DURVIS

  Balkona durvis vienkāršākajā veidā (piemēram, daudzdzīvokļu mājās) pēc konstrukcijas neatšķiras no loga, taču iespējami dažādi varianti. Bieži balkona durvīm ir tā saucamais “pīpētāju rokturis”, ar kuru balkona durvis var aizvērt un viegli nofiksēt no ārpuses.

  Iespējams firmas Gutmann alumīnija slieksnis, kurš ir zemāks par koka rāmi ar ūdensdegunu (32mm alumīnijs 80mm koka sliekšņa vietā), un arī izturīgāks.

  Var uzstādīt divpusēju rokturi un atslēgu ar cilindra mehānismu, lai varētu durvis atslēgt un atvērt arī no ārpuses – piemēram, izejai uz terasi.

  Var izgatavot arkveida balkona durvis. Taisnstūra vērtnēm var izvēlēties slēptās eņģes, bet, izmantojot paaugstinātas slodzes eņģes, var veidot lielas balkona durvis ar smagām vērtnēm.

  Silikona hermētiķis
  Silikona hermētiķis noblīvē stiklapaketes pieslēgumu pa perimetru gan no iekšpuses, gan ārpuses. Iespējamās silikona krāsas – caurspīdīgs, balts, melns, brūns un pelēks dažādās gradācijās, kopā 16 dažādi toņi. Izmantojam firmas Remmers silikonu MultiSil.

   

  ALUMĪNIJA LĀSENIS UN ŪDENSDEGUNS

  Alumīnija lāsenis aizsargā vērtnes profila apakšējo horizontālo daļu no mitruma ietekmes. Lāseņa standarta krāsas ir balta, anodēts alumīnijs (EV1), gaiša bronza un tumša bronza. Iespējama krāsošana RAL tonī. Izmantojam firmas “Aluron” alumīnija lāseņus.

  Alumīnija ūdensdeguns kopā ar īpašo rāmja apakšējās daļas profilējumu liedz ūdenim pat stipra vēja un slīpā lietus laikā iekļūt loga iekšpusē. Ūdensdeguna un lāseņa standarta krāsas.

  BLĪVGUMIJAS

  Blīvgumijas pa vērtnes perimetru nodrošina loga blīvēšanos aizvērtā stāvoklī, kā arī pasargā aizvēršanas mehānismu jeb furnitūru no ārējās vides ietekmes. Koka logiem parasti ir 2 vai 3 blīvējuma kontūri. Izmantojam firmas Deventer blīvgumijas.