KOKA-ALUMĪNIJA LOGI

KOKA-ALUMĪNIJA LOGI IV78

Koka-alumīnija logs IV78 sevī lieliski apvieno termoizolāciju ar koka estētiskajām un alumīnija tehniskajām īpašībām.

Alumīnija apdares profili piejami dažādos vizuāli atšķirīgos stilos. Bez standarta “Classic” ir varianti “Retro”, “Linear”, “Soft Line” un “Integral”. Koka profils pielāgots ALURON Gemini alumīnija apdares sistēmai. Papildus trešais blīvējuma kontūrs izveidots, lai droši novadītu lietus ūdeni vai kondensātu uz drenāžas kanāliem alumīnija rāmja apakšējā profilā. Tas arī uzlabo loga skaņas izolāciju un papildus samazina gaisa caurplūdi. Rāmja apakšējā daļā ir frēzējumi ērtai iekšējo un ārējo palodžu uzstādīšanai, pa perimetru iespējams iestrādāt gropes riģipša apdares montāžai.

 • Vērtnes un rāmja koka daļu biezums 78mm, rāmja biezums kopā ar alumīnija uzlikām (būvdziļums) ir 97 mm.
 • Standarta stiklapaketes biezums 44mm, tās siltumcaurlaidības koeficients Ug=0,5 W/m2*K. Loga siltumvadāmības koeficients ir 0,86 W/m2*K (pēc DIN EN ISO 10077-1).
 • Skaņas izolācija ar standarta stikla paketi ir 32 dB. Izvēloties speciālas skaņu slāpējošas stikla paketes, iespējams sasniegt skaņas izolāciju līdz 50 dB.
KOKA-ALUMĪNIJA LOGU APRAKSTS

Ar alumīniju apdarināti koka logi ir elegants un ērts risinājums, kas sniedz vairākas priekšrocības. Alumīnijs – tas nozīmē drošību, izturību. Koks – dabiskumu, siltumu un komfortu. Abu materiālu apvienojums garantē loga ilgmūžību, labu izskatu, ērtu ekspluatāciju un teicamu harmoniju ar jebkuru ēkas arhitektūras veidu un iekštelpu interjeru. Alumīnijs ir viegls, izturīgs, ekoloģiski nekaitīgs materiāls. Tam piemīt augsta noturība pret vides iedarbību. Alumīnijs nerūsē un nemazina savas teicamās fizikālās īpašības krasi mainoties temperatūrai.

Koka logu rāmji un vērtnes no ārpuses tiek apdarināti ar krāsotām vai anodētām alumīnija uzlikām. Alumīniju krāso izmantojot mūsdienīgas pulverkrāsojuma metodes. Šādi var iegūt ne tikai vēlamo krāsas toni pēc RAL kataloga, bet arī koka vai akmens tekstūras imitāciju. Pulverkrāsojums ir ilglaicīgi noturīgs pret apkārtējās vides ietekmi, mehāniskiem bojājumiem, ultravioleto starojumu un mazgāšanu. RAL tonī krāsoto alumīnija rāmju stūra savienojumi ir metināti un pulēti pirms krāsošanas, tāpēc savienojuma šuve nav redzama. Diemžēl metinātais stūra savienojums nav iespējams anodētiem un tekstūrkrāsotiem profiliem.

Alumīnija apdares profili

Alumīnija apdares profili piejami dažādos vizuāli atšķirīgos stilos. Bez standarta “Classic” ir varianti “Retro”, “Linear”, “Soft Line” un “Integral”. Koka profils pielāgots ALURON Gemini alumīnija apdares sistēmai. Papildus trešais blīvējuma kontūrs izveidots, lai droši novadītu lietus ūdeni vai kondensātu uz drenāžas kanāliem alumīnija rāmja apakšējā profilā. Tas arī uzlabo loga skaņas izolāciju un papildus samazina gaisa caurplūdi. Rāmja apakšējā daļā ir frēzējumi ērtai iekšējo un ārējo palodžu uzstādīšanai, pa perimetru iespējams iestrādāt gropes riģipša apdares montāžai.

ūdens bāzes lakas un krāsas

Somu firmas TEKNOS koka logu apdares sistēma piedāvā videi draudzīgas ūdens bāzes lakas un krāsas. Standartā pieejami 54 lakas toņi un sedzošās krāsas pēc RAL vai NCS katalogiem.

LOGA SILTUMVADĪTSPĒJAS KOEFICIENTS

Loga siltumvadītspējas koeficients Uw rāda siltuma zudumus caur loga laukuma kvadrātmetru pie temperatūru starpības 1°C. Jo tas mazāks, jo logs ir energoefektīvāks (siltumu taupošāks). Saskaņā ar standartu DIN EN ISO 10077-1 to aprēķina un arī pārbauda veramam logam ar izmēriem 1230*1480mm. Uw nosaka galvenokārt stikla paketes un koka rāmja un vērtnes siltumvadītspēja, kā arī stikla paketes distanceri un vērtnes blīvējumi. Izvēloties stikla paketi ar tā saucamo “silto” distanceri, loga Uw var samazināt par apmēram 0,1 W/m2*K. Tā kā parasti stikla paketei siltumvadītspēja ir ievērojami mazāka nekā koka rāmim un vērtnei, tad mazākam logam, un arī logam ar dalījumiem Uw būs lielāks. Tas nozīmē, ka siltuma zudumi caur loga kvadrātmetru pieaugs. Koka logiem Uw, atkarībā no profilu sistēmas, stikla paketes tipa, izmēriem un konfigurācijas ir no 0,7 līdz 1,8 W/m2*K.

Salīdzinājumam – vecajiem koka logiem ar saskrūvējamo vērtni, kādi vēl atrodami daudzās padomju laika daudzdzīvokļu mājās, teorētiskais Uw=2,5÷3 W/m2*K. Ņemot vērā vēl arī vājo loga blīvējumu un to laiku apšaubāmo montāžas kvalitāti, šo logu energoefektivitāte ir ļoti zema.

STIKLA PAKETE

Stikla pakete sastāv no 2 (vienkameras stikla pakete)vai 3 (divkameru stikla pakete) stikliem un atdalošajām līstēm jeb distanceriem. Visa konstrukcija salīmēta un hermetizēta ar butila hermētiķi. Distancerus parasti izgatavo no alumīnija vai alumīnija kopā ar plastmasas materiāliem (tā saucamie “siltie” distanceri).Telpa starp stikliem pildīta ar argona gāzi. Energoefektīvajām stikla paketēm uz stiklu virsmas ir speciāls (selektīvais) pārklājums, kas atstaro infrasarkano (siltuma) starojumu atpakaļ telpā, samazinot siltuma zudumus. Šo stikla paketes īpašību raksturo siltumcaurlaidības koeficients Ug (W/m2*K). Jo tas mazāks, jo mazāki siltuma zudumi caur stikla paketi. Vienkameras stikla paketei (ar 2 stikliem) Ug vērtība ir ap 1,1 W/m2*K, divkameru (ar 3 stikliem) tā ir no 0,8 līdz pat 0,5 W/m2*K atkarībā no stiklu tipa, selektīvā pārklājuma veida un stikla paketes biezuma. Salīdzinājumam- 4mm vienkārtas stiklojumam Ug =5,7 W/m2*K.

SKAŅAS IZOLĀCIJA

Cilvēka auss jūtīguma diapazons ir ārkārtīgi plašs, tādēļ akustiko skaņas stiprumu mēra logaritmiskās vienībās – decibelos (dB). Visklusāko skaņu, ko var saklausīt cilvēka auss (dzirdamības slieksni), pieņem par 0 dB. Dažādus skaļuma līmeņus var aptuveni raksturot šādi:

 • 20 dB – lapu čaukstoņa (100 reizes lielāka skaņas intensitāte par 0dB)
 • 30 dB – kluss čuksts (1000 reizes lielāka skaņas intensitāte par 0dB)
 • 40 dB – mierīga klase skolā (10000 reizes lielāka skaņas intensitāte par 0dB)
 • 50 dB – garāmbraucošs auto (100000 reizes lielāka skaņas intensitāte par 0dB)
 • 60 dB – cilvēka runa (1000000 reizes lielāka skaņas intensitāte par 0dB)
 • 80 dB – intensīva satiksme pilsētā
 • 100 dB – perforators
 • 120 dB – rokkoncerts
 • 140 dB – sāpju slieksnis (100000000000000 reizes lielāka skaņas intensitāte par 0dB)
 • 180 dB – kosmiskās raķetes starts

Tātad, ja loga skaņas izolācija ir 30 dB, kas nozīmē skaņas intensitātes vājinājumu 1000 reizes, aiz loga runājoša cilvēka balsi mēs dzirdam kā klusu čukstu. Skaļuma izmaiņu par 3 dB cilvēks uztver kā tikko jūtamu.

LOGU FURNITŪRA

Vācu firmas ROTO furnitūra ļauj logu atvērt, atgāzt vai nofiksēt mikro ventilācijas (ziemas vēdināšanas) stāvoklī. Verami un verami-gāžami logi iespējami arī ar slīpu vai arkveida augšdaļu, neveramu logu formai nav gandrīz nekādu ierobežojumu. Taisnstūrainiem logiem var izvēlēties slēpto, paralēli bīdāmo (PSK)

vai salokāmi bīdāmo (FS) furnitūru.

ROKTURU UN EŅĢU UZLIKAS

Iespējamie rokturu un eņģu uzliku krāsu toņi:

Rokturu mehānisms:

CITU VEIDU ROKTURI

Bez standarta rokturiem pieejami arī citu veidu rokturi:

 • Rokturis ar pogu (lai pagrieztu rokturi, vienlaicīgi jānospiež poga) – bērnu drošībai;

 

 

 

 

 • Slēdzams rokturis – arī galvenokārt bērnu drošībai;

 

 

 

 

 • Divpusējs rokturis – parasti lieto balkona durvīm kopā ar cilindra atslēgas mehānismu.

 

 

 

 

 

 

  BALKONA DURVIS

  Balkona durvis vienkāršākajā veidā (piemēram, daudzdzīvokļu mājās) pēc konstrukcijas neatšķiras no loga, taču iespējami dažādi varianti. Bieži balkona durvīm ir tā saucamais “pīpētāju rokturis”, ar kuru balkona durvis var aizvērt un viegli nofiksēt no ārpuses.

  Iespējams firmas Gutmann alumīnija slieksnis, kurš ir zemāks par koka rāmi ar ūdensdegunu (32mm alumīnijs 80mm koka sliekšņa vietā), un arī izturīgāks.

  Var uzstādīt divpusēju rokturi un atslēgu ar cilindra mehānismu, lai varētu durvis atslēgt un atvērt arī no ārpuses – piemēram, izejai uz terasi.

  Var izgatavot arkveida balkona durvis. Taisnstūra vērtnēm var izvēlēties slēptās eņģes, bet, izmantojot paaugstinātas slodzes eņģes, var veidot lielas balkona durvis ar smagām vērtnēm.

  Silikona hermētiķis
  Silikona hermētiķis noblīvē stiklapaketes pieslēgumu pa perimetru gan no iekšpuses, gan ārpuses. Iespējamās silikona krāsas – caurspīdīgs, balts, melns, brūns un pelēks dažādās gradācijās, kopā 16 dažādi toņi. Izmantojam firmas Remmers silikonu MultiSil.

   

  BLĪVGUMIJAS

  Blīvgumijas pa vērtnes perimetru nodrošina loga blīvēšanos aizvērtā stāvoklī, kā arī pasargā aizvēršanas mehānismu jeb furnitūru no ārējās vides ietekmes. Koka logiem parasti ir 2 vai 3 blīvējuma kontūri. Izmantojam firmas Deventer blīvgumijas.